| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Contains Lead |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Impedance | 50 Ω |
| Frequency | 0 Hz |
| Interface | |
| Operating Supply Voltage | |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 months ago) |
| Max Power Dissipation | |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Operating Supply Current | 2.5 mA |
| Throw Configuration | SP4T |
| Gain | |
| P1dB | 29 dBm |
| Max Frequency | 4 GHz |
| IIP3 | 47 dBm |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago) |
| Isolation | 32 dB |
| Frequency Range | 100 MHz to 4 GHz |
| Insertion Loss (dB) | 1.2 dB |
| Circuit Type | SP4T |
| RF Type | WiMAX / WiBro |
| Supply Voltage | 4.5 V to 5.5 V |
Stock: 2
Distributors
pcbx
Unit Price$3.92490
Ext.Price$3.92490
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.92490 | $3.92490 |
| 10 | $3.34252 | $33.42520 |
| 25 | $2.99570 | $74.89250 |
